Izba tortur

Na terenie średniowiecznej osady rycerskiej usytuowanej przy ulicy Kościelnej 7 w Chełmnie  znajduje się izba tortur – miejsce, które w szczególności docenią miłośnicy historii i mocnych wrażeń.

Izba zawiera wiele replik historycznych narzędzi tortur, które wykorzystywane były na ternie Polski i Europy nie tylko w średniowieczu, ale również w czasach nowożytnych.

Wystawa zawiera opisy narzędzi i historię wymierzania kar, a także pozwala zapoznać się bliżej z profesją kata. Szczegółowe opisy dostarczą dawkę historycznej wiedzy, a wiernie odwzorowane repliki pozwolą lepiej zrozumieć grozę dawnych czasów.

W tym niepowtarzalnym miejscu można z bliska przyjrzeć się dawnym narzędziom tortur, poznać katowskie sposoby zadawania bólu i wymuszania zeznań, ale także zrozumieć, że system dawnych kar nie polegał tylko na okaleczaniu.

Zachęcamy do odwiedzenia i zapoznania się z wystawą.

 
 

Izba tortur powstała w 2016 roku z inicjatywy Zastępu Rycerskiego z Chełmna z wykorzystaniem środków pozyskanych z budżetu obywatelskiego. Izba udostępniona jest do zwiedzania z przewodnikiem przez cały rok. Natomiast w sezonie letnim izba
tortur oraz osada jest udostępniana turystom w określonych dniach i
godzinach uzgodnionych z Urzędem Miasta Chełmna.